Yaratmaktan, fayda sağlamaktan, değer katmaktan mutlu olan ve bu işe gönül vermiş danışmanlarız.

Ekibimiz

Hilal Mungan

Kurucu, Danışman

Sanki hep IK’cı doğmuşum gibi hissediyorum kendimi. O kadar bir parçam benim. Tesadüf değil, belli ki bu dünyadaki amacımı gerçekleştirebilmek için bu mesleği seçtim. Öğrenmeye ve faydalı olmaya vesile olmayı çok önemsiyorum. Yapılan iş her neyse özgün olmasini, kişi ya da kuruma özel olmasını, güncel bilgiler içermesini ama illa ki kaliteli olmasını ilke edindim. Fark yaratan ve yaratıcı işler yapmak beslendiğim en temel iki unsur.

Hayatımızı, doğruları bilerek ve bildiklerimizi de uygulayarak, donanımlı bireyler olarak sevgiyle güzelleştirebileceğimize inancım sonsuz…

Alper Tengüz

Danışman

McKinsey firmasında Bağlılık Yöneticisi olarak görev alan Alper Tengüz, ABD’de Endüstri Mühendisliği alanında öğrenim gördü ve doktorasını Frankfurt Goethe Üniversitesi’nde iktisat alanında yaptı. Akademik alanındaki birikimi ve danışmanlık tecrübeleri sayesinde Tengüz, sağlık bakım sektöründe Alman GIZ’e ve Arnavutluk Hükümeti’ne Finansal Market Entegrasyonu alanında danışmanlık yaptı. Tengüz; ABD, Batı ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Doğu ve Güney Asya’da bulunan birçok şirkette üst düzey yönetici koçluğu ve danışmanlık yapıyor.

Elçin Oflaz

Danışman

Yaptığımız işi, hayatı ve olaylara karşı bakış açımızı yönetebilmek adına en büyük destekci Biyolojik Sağlığımızdır. Sağlam kafa sağlam vücıtta bulunur denilmemiş boşuna. Doğru beslenmenin düşünce sistemimizden ruh halimize kadar etki eden olumlu etkileri bulunmaktadır.

Büyük resimdeki amacım, insülin direnci, yüksek tansiyon, Tip 2 diyabet, kanser gibi günümüzde sayıları gittikçe artan, aslında hastalık değil kötü beslenme, stres ve kötü yaşam biçimi sonucunda ortaya çıkan bu broblemleri nasıl önleyebileceğimizi öğretmektir.

Yüksek enzimli, mineral ve vitaminli beslenmek nedir ,evde ve ofiste nasıl toksinlerden uzaklaşabilirizi gösteriyorum. Aynı zamanda benimle grup olarak mutfağa girip 21.yy kadın erkeği, sizlere, çok pratik ve de saglıklı gurme raw tariflerini paylaşacağim. Diyet yapmadan nasıl fit ve enerjik olunur yollarını bileceksiniz! Hepimizin çok ihtiyacı var.

Orhan Gönen

Danışman

Çocukluğumda legolarla başlayan “bir dünya yaratma” isteğim, ilerleyen yaşlarda fotoğraf sanatı üniversite yıllarımda marka tasarımı konularına odaklanmamı sağladı. Deneyim kazanmaya başladıkça fırçayı sonsuz zemin üzerinde oynatmaya başlamadan önce stratejik bir büyük fikir geliştirmenin önemini daha çok kavramaya başladım.

PwC’de finans danışmanı olarak başladığım kariyerimi, hayallerimin peşinden gitmeye karar vererek marka ve iletişim tasarımına yönlendirmek istediğimde ailem dahil çevremdeki herkes hata yaptığımı, mevcut seçimlerimi devam ettirmem gerektiğini savundu. Ama bu hayat, istemediğimiz bir yönde ilerlemek için çok kısa. Hayatıma yeni bir yön vermek adına herşeyi bırakıp New York’a yerleşmemle başlayan süreç, ardından dünyanın en büyük reklam ajanslarından Ogilvy&Mather’da muazzam bir kariyer ve sonrasında kendi şirketimi kurmaya uzanan heyecanlı bir hikayenin başlangıcı oldu.

20 senelik deneyim ve farklı sektörlerden uluslararası platformda danışmanlık verdiğim projeleri arkama alarak büyüdükçe büyütmeyi, stratejiden uygulamaya markalaşma sürecindeki en kritik noktaları paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

The Band

Danışman

Sanatçı sanatını yaparken kendine yeter ve tam hisseder. Sonra diğer sanatçılarla bir araya gelir ve kendinden başka yeni bir oluşum, orkestra olur. Bu başka bir bütünlük ve paylaşımdır. Bunun karşıya yansıması da çok farklı, çok seslidir ve ahenklidir. Bu oluşuma tanıklık edenler kendini unutulmaz bir anın ve deneyimin içinde adeta şifa bulmuş hissederler. Bu şifa bazen bir sıkıntının çözülmesi, bazen bir neşe olur; bazen de bir özlem hissine ilaç olur. Farklı donanımlara sahip insanların bir araya gelmesi yeni bir güç birliği ve yaratıcılık demektir. Sanat bu paylaşımlar olmadığında ve Ekip kendi içinde uyumu yakalayamadığın da bu yansıma eksik kalır.

Biz bu grupta tam da bu paylaşımların peşinde, enerjik ve motive edici anlar yaratan ve iyi bir ekip olmanın önemini ve coşkusunu yaşatan, yaşatmakla kalmayıp deneyimleten ‘iyi anlamda’ bir bağımlılık yaratıyoruz. Ne kadar çok paylaşırsak o kadar mutluyuz.

Yarkın Ünsal

Danışman

Oyun alanındaki çocukluğumuzla yüzleşip farkındalık kazanmaya bayılıyorum. Hakikate çok yaklaştırıyor insanın en içini. Şu hiç bir zaman değişmez: insan oyun oynarken ne ise, iş hayatında, sosyal hayatında, özel hayatında da aynı... Bu yüzden kurallara olan ilişkimiz piskolojimiz ve davranışmız oluveriyor. O zaman neye, nerede, nasıl, ne için ihtiyacımız varsa oyun oynayalım! Oynayalım ve değiştirelim... Kural sensin, sistem sensin!

Oytun Berktan

Danışman

Hayat yolumda ilerlerken, aldığım ve kendime eklediğim tüm eğitimlerin aslinda kendini yaratma oyunundaki birer araç olduğunu fark ettim. Tasarıma olan ilgim öncelikle iç mimari ile başlayıp, ardından enstelasyon sanatları, resim ve heykel ile çeşitlendi. Aynı şekilde müziğe, insan sesine olan ilgimin opera şan eğitimimin ardından tüm dünya müziklerine kalbimi ve vokalimi açmamla renklenmesi gibi.. Tüm bu renklere ben oyuncaklarım diyorum;

Ben bir mimar değilim, mekan yaratmayı seviyorum.

Ben bir ressam değilim, renklerle oynamayı seviyorum.

Ben bir şarkıcı degilim, seslerle oynamayı seviyorum.

Ben oyuncaklarımı seviyorum!

Etiketlerin düştüğü ve bizlerin hala sıkı sıkı tutunmaya çalıştığımız bu günlerde tatlı bir ısrarla hep ayni şeyi söylemeye devam ediyorum. Hepimiz sonsuz varlıklarız. Kendimizi sınırlamak yerine, bir yandan sevdiğimiz oyuncaklarımızla oynarken hic tahmin bile edemeyeceğimiz kadar engin olan, kendimizi yaratmayı keşfedelim...

Tolga Güngör

Danışman

TED Ankara Koleji’ni ve Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesini bitirdi. Ajanslarda, dergilerde, fuarlarda, hastanede ve uluslararası şirketlerde çalıştı. İletişim kampanyaları tasarladı, belgeseller, kılavuz kitaplar, sıfır sayı dergiler hazırladı. Sürdürülebilirlik projeleri yönetti, UNDP, IFRC gibi uluslararası organizasyonlarla ortak projelerde çalıştı. Sektörel derneklerde genel sekreterlik, çok uluslu yapılarda kurumsal ilişkiler yöneticiliği yaptı. NOYA Girişim, Danışmanlık ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesi ve organizasyondan sorumlu yöneticisidir.

Çözüm Ortaklarımız

Profesyonellik ve kalite bizim vazgeçilmezlerimiz. İşimiz için gerekli ancak bünyemizde olmayan hizmetlerimizi sağlamak üzere, Çözüm Ortaklarımız bulunmaktadır. Çözüm ortaklarımızın kalite anlayışına ve uzmanlıklarına inancımız sonsuzdur, ve bu Şirketlerle iş yapış anlayışımız karşılıklı uyum, kalite ve profesyonellik üzerine kuruludur. Ekibimizin birer parçalarıdırlar.

Umut Elestekin

Noye Enterprise

1998’de Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra yüksek lisansını 2005 yılında Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. 1998 yılında, mezuniyetinden hemen sonra sağlık sektöründe çalışmaya başladı ve çeşitli şirketlerde pazarlama müdürlüğü, satış ve pazarlama direktörlüğü ve genel müdürlük yaptı. 2009’da İsviçre’de bulunan Segel GmbH’nin kurucu ortağı oldu. 2011 de yine İsviçre’de Valugen GmbH’nin ortağı olarak halen sürdürdüğü Ortadoğu ve Güney Avrupa bölge müdürlüğünü yürütmeye başladı. 2013’te hasta takip ve raporlama platformu incred’X’in ortağı oldu ve Orta Doğu bölge müdürlüğü görevini üstlendi. Umut Elestekin, 2012’den beri Amerika merkezli KSpine için uluslararası bir klinik araştırmanın Türkiye ayağının, 2014 yılında Finlandiya merkezli Synoste OY’nin uluslararası klinik araştırmasının danışmanlığını yapmaktadır. Mayıs 2015’te NOYA Girişim, Danışmanlık ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı oldu.

Yasemin Arslan

Gourmates

Yasemin Arslan has 10 years’ experience in marketing industry and has proven accomplishment at brand management, event management, artist, show and backstage management;

Achievement of international brand mergers with corporate sales and targeted brand development in luxury industry;

Achievement of project management in event management for corprate brands; Artist, Show, Backstage Management and Cross Cultural Relations; initiating, developing, implementing, leading and coaching business promoting models and their operation internationally.

Yasemin is a dynamic, self-motivated, business oriented professional; bearing strong communication, troubleshooting, solving and negotiation skills.

Yasemin is a success driven, energetic networking and services industry person where she can combine her communication and hospitality skills all together.

Networking, Event Management is her lifestyle.

Brand Management and Marketing is her Profession. She is aware of that, bringing her lifestyle and professional skills bring succes to herself and to her team.

Now, she is running her own business in Food and Beverage Industry, where she felt the service gap of catering and services management in Event Industry.

CORE COMPETENCIES
-Networking
-Services Management
-Event Management
-International Brand and Luxury Management

Experience
Owner / Managing Partner at Gourmates Food Design
February 2017 - Present

Communications Consultant at Communications Consultant
January 2007 - Present

Creating and executing target and market oriented integrated marketing ideas, Developing
market merger
strategies, Event Management, Social Media and Digital Marketing, Production, Copywriting.
Marketing and Commercial Manager;
Monster World Rallycross Championship RXLites Series
Event Management;
1961 Duru Creative Events; Efes Pilsen, Sisecam Pasabahce, Polisan
Eventtree Event Agency; Tarlabasi 360, Sehrizar Konutlari
Novi Mimarlik; New Nissan Qashqai 2014
DS Events; Efes Dark
Medyaevi PR and Events; Eti, Volvo, Istanbul Bourse, Pantene, Michelin
Trion Communications; Milupa Baby Foods
Greens Design; Panora Shopping Mall, Ankara
Pepperworkshop; Aras Cargo Logistics
Mahal Restaurant; Integrated Marketing Strategy
Sipahiler Event and Congress Agency; Show and Artist Manager
Photography and Video Production;
Music Video Productions and Photo Shooting for GECE Band,
Music Video Productions of PASTEL Band
Ebru Yasar Yeni Album Lansman Fotograf Cekimi
AIDS'e Karsi Yuzde 100 Pozitif ve Negatif Yaklasimlar
Atasay Kuyumculuk 2010 - 2011 Sezonu Reklam Fotograf Cekimi
Park Bravo 2010 - 2011 Sezounu Kampanya Cekimi
Cannes Lions Festival - Omo Yarisma Filmi
Management of local or international photographers/ directors;
Ersoy Alap - www.ersoyalap.com ,
Julide Gungor - www.julidegungor.com ,
Cihan Alpgiray - www.cihanalpgiray.com ,
Artist Management;
PASTEL Ayisigi Music Album Release and Turkey Tour,
Media and Medium Coordination;
3rd Party Coordination;

Event Manager at Tatu Creative Solutions
May 2015 – February 2017

Marketing and Event Strategy
Concept Designing and Creative Writing
Production and Operation
Budgeting
Client Relations

Event and Sponsorship Management at ING Bank Turkey
August 2014 - June 2015

Brand and Business Development Manager at Hilat
July 2011 - July 2014

- Manage International integrated communications of Hilat Jewelry in targeted countries
(Turkey, USA, UK)
- PR & Advertising Agency Coordination and Management,
- Targeted market research,
- Social Media Management
- Strategic Planning for merging,
- Production, Video&Photography
- Event Planning-production-management: Exhibiting and Preparing at the Couture Show in
Las Vegas /
USA, Trunk Show in New York
- Product Launch, Brand Re-Launch,
- Corporate and Private Sales,
- Customs Works and Customs Clearance

Account Executive at Advertising Industry
August 2008 - October 2010

TBWA/Istanbul - 2008/2009
Brands: Beko International - Beko Turkey - Regnum Apartments and Resorts
Ogilvy&Mather - 2009/2010
Brands: Ford Otosan, Kraft Foods, Mudo House and Everyday Fashion, United International
Pictures, Walt
Disney Pictures, Nickelodeon

Event Manager at dream Design factory
December 2006 - June 2008 (1 year 7 months)

Brands: Mey Icki: Lokka Premium Vodka, Binboa Vodka; Unilever: Axe, Rexona, Dove
Deo-Group;
Automotive: Fiat, Renault, Hyundai, Shopping Mall: Istinye Park
- Designing Creative Concepts with Integrated Communication Models,
- Copywriting,
- Event Planning and Management,
- Artist, Show and Stage Management,

Front Desk Clerk at Tourism Industry
January 2000 - August 2005 (5 years 8 months)

Ankara Hilton SA - Front Desk Clerk - 2003/2005
Sheraton Ankara Hotel and Towers - Front Office Intern - 2001
Bilkent Hotel and Convention Center Ankara - Front Office Intern 2000
Bilintur Catering - F&B Department Intern - 2000

Languages
Turkish (Native or bilingual proficiency)
English (Full professional proficiency)
French (Limited working proficiency)
Sign Languages (Elementary proficiency)

Education
ESLSCA
Master of Business Communications, 2005 - 2007
Activities and Societies: Student Union / Social Activities (Awarded with the best
performance)

Bilkent Üniversitesi / Bilkent University
Bachelor of Science (BS), Tourism and Hotel Management, 1999 - 2003
Activities and Societies: Student Council / Vice President of THM

ODTU Gelistirme Vakfi Ozel Ankara Lisesi
1989 - 1999

Certificates
Sign Language Certificate: 2016
Turkuvaz Balikadam: Diving, 2012
Yazihane Atolye: Creative Writing, 2011
Başkent İletişim Akademisi: Diction and Dubbing, 2009
TBWAIstanbul: Disruption, 2008
Cankaya University: Sales And Marketing, 2004
Ankara Hilton SA: Selling Techniques, 2003

Interests
Food, Writing, Traveling

Tüm Sorular İçin

Bize Ulaşın