Evren Karakul

Piyanist

9 Eylül Üniversitesi’nde Prof. Turgut Aldemir ve Öğretim Üyesi Dr. Elif Tekin ile klasik piyano, Ömür Gidel ile caz piyano ve kompozisyon çalıştı. 2007 yılında lisans eğitimini tamamladı. İ.T.Ü ve Haliç Üniversitesi’nde yüksek lisans düzeyinde eğitim aldı.

Türkiye’nin önde gelen değerli müzisyenleriyle aynı sahnede çeşitli perfomanslar sergileyerek ulusal – uluslararası festivallere ( 3. Uluslararası Ankara Caz Festivali, 5. Uluslararası Afyon Caz Festivali, 9. Uluslararası Alanya Caz Festivali, 12. İzmir Avrupa Caz Festivali, Kanyon’da Caz Havası 2012 – 2013 konserleri, 2013 Uluslararası Dünya Caz Günü kapsamında solist Melis Sökmen’le Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen “Gençlerle Vokal Atölyesi” organizasyonunda eğitmen ve piyanist, 17. Uluslararası Ankara Caz Festivali, 2015 Aliağa Caz Festivali, 2016 yılı 26. Akbank Caz Festivali, Yeldeğirmeni Sanat Caz Konserleri, Nardis Caz Kulüp performansları v.s.) katıldı. 29 Ekim 2016’da Melis Sökmen Band ile Gine’de, 19 Mayıs 2017’de ise Purple Hand Band ile Tokyo’da
resepsiyonda Türkiye’yi temsil etti.

Pekçok tiyatro, reklam ve kısa metraj film müziğine imza atan Karakul, 2007 yılında, Marmara Üniversitesi Kısa Film Festivali’nde En İyi Müzik Ödülü’nü aldı. Bununla beraber 2010 yılında Ankara Ulus Endüstri Meslek Lisesi Marşı’nı besteledi.

2006 – 2008 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan “Pabucu Yarım” adlı programın müzik direktörlüğünü sürdürdü. 2016 yılında, Adana Devlet Tiyatrosu’da sergilenen “Eski Dünya Masalı” adlı oyunun müziklerini besteledi. Fox Tv’de yayınlanan “Komşular” dizisinin müziklerini Cem Tuncer ile beraber besteledi. İstanbul’da yaşayan Evren Karakul, piyanist ve besteci olarak canlı konser performanslarının yanında; aranjör ve eğitmen kimliği ile de müzik yaşamını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.